Co warto zobaczyć

 

 

Gdańsk zabytki, kilka miejsc jakie warto zobaczyć:

  • Gdańsk – Długi Targ, czyli atrakcje na rynku Gdańsk jest dość nietypowym miastem, gdyż główną turystyczną dzielnicą miasta jest tutaj Śródmieście, a nie Stare Miasto. Co więcej, nie ma też oficjalnie swojego głównego rynku. Jednak tą funkcję pełni tutaj ulica Długa, która przechodzi w Długi Targ. Ten elegancki deptak Gdańska ciągnie się pomiędzy Złotą Bramą i Zieloną Bramą, która doprowadzi nas nad Motławę.
  • Ratusz w Gdańsku – świetny punkt widokowy Trójmiasta Jednym z najbardziej charakterystycznych budynków Gdańska jest górująca nad ulicą Długi Targ, smukła sylwetka Ratusza. Jego gotycko-renesansowa budowla nie tylko przyciąga oko, ale i zachęca turystów do zajrzenia w jego tajemnicze zakamarki. A do odkrycia jest tutaj naprawdę sporo atrakcji, między innymi jedna z najpiękniejszych neorenesansowych sal w Europie, najstarsze w Gdańsku drzwi oraz tajemne przejścia.
  • Bazylika Mariacka Gdańsk – największa ceglana świątynia Europy Kościół Mariacki w Gdańsku to największa świątynia Europy zbudowana z cegieł. Jej strzeliste wieże górują ponad morzem czerwonych dachów kamienic gdańskiego śródmieścia. Kościół jest symbolem 700 lat dziejów Gdańska i Europy.
  • Dwór Artusa – zabytki Gdańska Naprzeciwko słynnej fontanny Neptuna na Długim Targu stoi niezwykle okazała kamienica. W jej wnętrzu mamy okazję poznać kawał intrygującej, kupieckiej historii Gdańska. Dwór Artusa był miejscem spotkań elity Gdańska, w których mogli uczestniczyć jedynie szlachetnie urodzeni rycerze i obrzydliwie bogaci kupcy. A zatem można powiedzieć, że był to prawdziwy salon Gdańska.
  • Żuraw – historyczna atrakcja Gdańska Spacerując deptakiem wzdłuż Motławy docieramy do jednej z największych atrakcji Gdańska, czyli do XV-wiecznego Żurawia, który przez lata służył jako dźwig portowy. Jego drewniana konstrukcja osadzona jest pomiędzy dwiema ceglanymi basztami. Co więcej, to jedyny tego typu niezwykle cenny zabytek, jaki wciąż możemy zobaczyć w Europie.
Przedruk z plannawypad.pl

You are donating to : Greennature Foundation

How much would you like to donate?
$10 $20 $30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...